
Conferentie: Hij zal Koning zijn in eeuwigheid…
tussen het feest van Christus koning en de 1e Adventszondag
Op 29 november 2025 zal zr. José een conferentie geven aan de hand van het retabel van Beaune, een meesterwerk van schilder Rogier van der Weyden, dat het Laatste Oordeel uitbeeldt.
zaterdag 29 november, 15.00-17.00 uur
(met koffie/theepauze) kosten: vrije bijdrage
Van harte welkom! Graag aanmelden via 011/446169 of gasten@priorijklaarland.be
Kompasweek in Klaarland
Waar ga je naartoe? Wat is de richting voor je leven?
Kompas week
in Klaarland
van maandag 24 tot zondag 30 november.
Individuele begeleiding, tijd om te lezen, te bidden, je te ontspannen.
Contact: Priorij Klaarland,
Zr Christine: 011 446169
Overlijden zr. Jeanne-Hélène
+
Je sais en qui j’ai mis ma foi (2 Tim 1,12)
Op zaterdag 11 oktober 2025
is onze zuster Jeanne-Hélène Brusten
zacht en snelbinnengegaan in de vreugde van haar Heer.
Geboren te Luik op 17 november 1941.
Ingetreden in de abdij N.D. de Clairefontaine te Bouillon
op 11 september 1963, alwaar zij professie deed op 24 mei 1966.
Overgekomen naar priorij O.L.V. van Klaarland op 8 februari 2018,
waar zij op 11 februari 2020 stabiliteit beloofde.
De laatste jaren woonde zij in WZC de Gerkenberg te Bree.
De uitvaartliturgie vond plaats op woensdag 15 oktober in de kerk van priorij Klaarland. De homilie van zr. Rebekka vindt u hier.
Priorin en gemeenschap Fam. Brusten
van priorij O.L.V. van Klaarland
Priorij Klaarland, Vosheuvelstraat 39, 3950 Bocholt
Lectio Divina in Klaarland
juni, september, november 2025
a.d.h.v. een Bijbelse tekst bij de liturgie van de zondag
50 jaar Klaarland
Op 16 augustus vierden wij dat onze gemeenschap 50 jaar in Lozen is gevestigd!
Op 20 augustus 1975 verhuisden de zusters vanuit Hasselt, waar ze in 1970 waren begonnen, naar wat toen nog ‘het Bareelhof’ heette, maar al snel werd omgedoopt tot Klaarland. Zie verder onder geschiedenis.
Samen met onze buren en vaste kerkgangers baden we een feestelijke Noon en Vespers en daar tussen in genoten we van koffie met vlaai. Uitzonderlijk kregen onze gasten een rondleiding door een deel van het klooster en natuurlijk waren er oude foto’s. Het was een zeer sympathiek, warm en gezellig samenzijn, waarvoor we de Heer en alle gasten hartelijk danken!
Kloostergasten TV
Onlangs was Tom Waes bij ons te gast in het kader van het TV-programma Kloostergasten van KRO-NCRV. Het was een bijzondere en deugddoende ontmoeting, zowel voor hem als voor ons! Het programma werd uitgezonden op zaterdagavond 2 augustus op NPO2 en is nog terug te kijken via https://npo.nl/start/serie/kloostergasten





